פינות ישיבה מבמבוק - חומר טבעי, חזק ויפה

אם יצא לכם לטייל במזרח הרחוק או בדרום אמריקה, בוודאי יצא לכם להתרשם מאורח חיי התושבים המקומיים באזור, לא רק מהנופים המהממים ביופיים
אם יצא לכם לטייל במזרח הרחוק או בדרום אמריקה, בוודאי יצא לכם להתרשם מאורח חיי התושבים המקומיים באזור, לא רק מהנופים המהממים ביופיים והבחירות הקולינריות המעניינות, אלא גם מבתי המגורים ובתי ההארחה הפזורים באזורים הנידחים יחסית אשר מרביתם נבנו מצמח הבמבוק. התחושה העיקרית שמבנים ופריטי ריהוט העשויים מבמבוק היא של חופש ושלווה.
כיצד ניתן להעתיק את תחושת החופש הנדירה הזו לביתנו הפרטי ומהם היתרונות של פריטי ריהוט העשויים מבמבוק
במאמר מאת דידי ריהוט גן ופינות זולה.


60  שניות על הבמבוק

הבמבוק או בשמו הרשמי "חזרן" הוא צמח ירוק אשר גזעו יכול להתנשא עד לגובה של 35 מטרים וקוטרו יכול להגיע עד להיקף של 30 סנטימטר. הבמבוק גדל כמעט בכל סוגי האקלים האפשריים החל מאפריקה, אסיה, אירופה, ארה"ב ועד יבשת אנטרקטיקה, כלומר מדובר בחומר טבעי בעל עמידות מבנית חזקה במיוחד בתנאי חוץ. מעבר לכך, קנה הבמבוק החלול אינו נשבר בעת כיפופו ומשמש בין היתר להתקנת פיגומים ובניית מבני מגורים. מכיוון שמדובר בחומר גלם עשיר, ניתן למצוא צעצועים, גדרות, כלי נגינה, פינות ישיבה ושאר פריטי ריהוט העשויים מבמבוק ועוד.

תהליך ייצור רהיטים מבמבוק

תהליך ייצור רהיטים מבמבוק, כגון פינות ישיבה מתחיל בבחירת גזעי במבוק בוגרים (בני 5 שנים ומעלה) על מנת להבטיח את יציבותם ועמידותם לאורך זמן. לאחר מכן מתחילים בחיתוך חלקי הבמבוק לרצועות דקות ומיד לאחר מכן לאדות את הרצועות שנחתכו תחת לחץ גבוה במטרה לאפשר עיצוב נוח יותר ומתן צבע "עמוק" יותר לבמבוק. לאחר מכן מעבירים את הרצועות לכבשן, תהליך אשר יבטיח את הפחתת הלחות שבגזעים. לאחר תהליך זה ניתן לעצב את פינת הישיבה לפי ראותו של המעצב באמצעות דבק מיוחד ומכונת לחץ. סוף תהליך ייצור הרהיט מסתכם בציפוי אלומיניום אשר מעניק לפינת הישיבה העשויה מבמבוק הגנה מפני חדירת לחות וברק טבעי.

פינות ישיבה מבמבוק

כאשר אנו מגיעים למסקנה כי הגיעה העת לרענן ולחדש את מראה הגינה או המרפסת שבבית אנו מתחילים עם החלפת הריהוט הישן ובחירת הריהוט החדש. פינות ישיבה הן פריט הריהוט העיקרי המשמש אותנו לשעות הפנאי והאירוח בבית. החומרים מהם יוצרים פינות ישיבה הם מגוונים וכוללים פלסטיק, אלומיניום עץ ומתכת. היתרונות והחסרונות הם רבים כגון עלות מול תועלת, עמידות מול שחיקות, תחזוקה גבוהה ועוד. השאלה שצריכה להישאל היא מהי האווירה אותה אתם מעוניינים להשיג. אם התשובה היא סגנון כפרי אקזוטי אז פינת ישיבה העשויה מבמבוק היא הפתרון בשבילכם. בהתאם לגדול המרפסת או הגינה ניתן לרכוש שתיים או שלוש פינות ישיבה מהודרות ולשדרג את יופיין ואת נוחות הישיבה באמצעות הוספת מזרנים וכריות ישיבה צבעוניות. בנוסף, ניתן להוסיף שולחן קפה העשוי מבמבוק להשלמת המראה. פינת ישיבה העשויה מבמבוק טבעי תעניק מראה משודרג לחצר או למרפסת ותחושה של נופש באתר אקזוטי. מעבר לכך, לפינת ישיבה מבמבוק יש מקום גם בתוך הבית בחדר המשפחה או הסלון שכן מטבעה היא יוצרת אווירה ייחודית בבית ומעניקה היבט דקורטיבי שונה ונעים למראה. יש אינספור אפשריות לעיצוב פריטי ריהוט טבעי העשוי מבמבוק, לא רק פינות ישיבה אלא גם דרגשים, מיטות שיזוף, ארגזי אחסון, שרפרפים, כסאות ועוד. היתרון בפינת ישיבה העשויה מבמבוק ושאר פריטי ריהוט טבעיים שהם נושאים עימם תחושה של שלווה ורוגע מחד וצעירות וחדשנות מאידך ואפשריות העיצוב הן אינסופיות. יתרון נוסף ברכישת פינת ישיבה מבמבוק היא בקלות תחזוקתה, כל שדרוש לניקיונה הוא מטלית לחה אחת לשבוע.

ריהוט טבעי המופק בתהליך הידידותי לסביבה

משאבי הטבע בארץ ובעולם נמצאים בסכנת הכחדה, תהליכי הייצור המתועשים אינם מתחשבים בסביבה, מזהמים ומכלים את משאבי הטבע. ריהוט ירוק הוא מונח מתייחס לפריטי ריהוט אשר נוצרו מחומרים ממוחזרים הידידותיים לסביבה או מחומרים אשר נוצרו בתהליך אקולוגי. הבמבוק מהווה חומר גלם אידיאלי ליצירת ריהוט ירוק שכן בניגוד לשימוש בעץ, אשר מצריך כריתת אלפי עצים והריסה מכוונת ולא מאוזנת של מאות יערות גשם, עובדה זו משפיעה בסופו של יום על התחממות כדור הארץ והיכחדותם של עשרות מינים של בעלי חיים. לבמבוק יש קצב צמיחה מהיר יותר והוא מתחדש מדי שנה באמצעות גדילה מהירה של קנים חדשים, מה שמאפשר את כריתתו בתדירות גבוהה יותר מבלי להשפיע לרעה ולפגום באיזון האקולוגי העדין.  הבמבוק בניגוד לחומרים אחרים הוא חומר מתכלה, ללא שום פגיעה נוספת בסביבה. מוצרים אחרים המשמשים ליצירת פרטי ריהוט ולצורך הדוגמא ריהוט העשוי ממתכת, אינו מתכלה ונערם בהרי זבל ברחבי בעולם, ריהוט אשר עשוי מעץ מעובד עלול לפלוט גזים רעילים העלולים לסגן בריאותית את הסובבים. מאידך, רהיטי הבמבוק מקורם בטבע, כפי שבטבע בסופו של יום צמח הבמבוק מתכלה לאיטו וחוזר חזרה אל תוך שרשרת המזון, כך גם רהיטי הבמבוק בסופו של יום לאחר סיום השימוש בהם אינם מזיקים לסביבה, וניתן למחזר אותם לשימוש אחר.