מגוון כריות לפינת רביצה

בבואכם לרענן את האווירה שבבית, הנטייה היא תמיד לחשוב "בגדול" ועם הנטייה המוגזמת מגיע הצורך בתכנון תקציב, כמה יעלה לשכור מעצבת פנים, עלות הריהוט החדש וכו'. בפועל, ניתן בקלות לפשט את הסיטואציה
בבואכם לרענן את האווירה שבבית, הנטייה היא תמיד לחשוב "בגדול" ועם הנטייה המוגזמת מגיע הצורך בתכנון תקציב, כמה יעלה לשכור מעצבת פנים, עלות הריהוט החדש וכו'. בפועל, ניתן בקלות לפשט את הסיטואציה ובמידה ואתם מעוניינים לשנות את הלך הרוח בבית, בין אם בסלון, בחצר או במרפסת אין צורך "לקפוץ מעל הפופיק", לפעמים כל מה שצריך הוא להוסיף אביזר פשוט כגון כריות רביצה וכל החלל נראה ומרגיש אחרת. הכרית היא פריט עיצובי משלים אשר יכול בקלות להעשיר את המראה הכללי של הבית, וזאת בהתאם לסגנון אותו ביקשתם להשיג, בין אם מדובר בכרית רביצה, כריות לפינת זולה, כריות גליל לפינת הישיבה בסלון ועוד, הכרית יכולה לעשות את ההבדל בין לעוד סתם סלון סטנדרטי לבין סלון המשרה אווירה חמימה, ייחודית ומקורית. כל מה שרציתם לדעת על כריות, במאמר שלפניכם.

מהי כרית רביצה

כרית רביצה היא למעשה כרית גדולה אשר מונחת לרוב על הרצפה ומהווה תחליף לפינת הישיבה המסורתית. במדינות ערב, הכנסת אורחים מסורתית כללה ועדיין כוללת ישיבה על כריות רביצה, מחצלות ומזרנים. תרבות המערב יחד עם המודרניזציה הכניסו אל ביתנו את ספות העור, ספות הבד ושאר פתרונות ישיבה מערביים. כריות הרביצה מעצם טבען, מאפשרות ישיבה נינוחה, כאשר כל היושבים נמצאים בקירוב אחד אל השני "בגובה העיניים" ללא מחיצות או משענות המפרידות ביניהם. כריות הרביצה גורמות לתחושת אינטימיות ונוחות בין היושבים, לא בכדי, עד היום משתמשים השייחים העשירים ביותר בכריות רביצה בעודם דנים וסוגרים עסקאות  נפט עתירות ממון. השימוש בכריות רביצה, בתרגום לחיי היום יום, מאפשר אלטרנטיבה נוחה, זולה, מקורית ויצירתית לדירי הבית ליהנות מישיבה נעימה ומפנקת בכל חלל בו תחליטו להניח את כרית הרביצה.

כרית רביצה כפריט ריהוט בפני עצמו

אם בעבר היה ניתן למצוא כריות רביצה בחושות בסיני או בדירות סטודנטים, הטרנד כיום הוא להשתמש בכריות רביצה כפריט ריהוט העומד בפני עצמו, לרוב בנוסף לפינת ישיבה סטנדרטית או כפינת ישיבה נמוכה עצמאית. כרית רביצה בסלון למשל, לא מחייבת אווירת שאנטי בבית, ההיפך הוא הנכון, בבחירת צבעים נכונה ושימוש מושכל בפריטים משלימים כגון וילונות, מחצלות תוכלו ליצור אווירה קלאסית, כפרית ולמעשה כל מה שליבכם חפץ בו. הגודל הסטנדרטי של כרית רביצה הוא 65 ס"מ על 65 ס"מ ואם בביתכם קיימת נישה מוגדרת בה תרצו להקים פינת ישיבה נוחה באמצעות כרית רביצה תוכלו להזמין את הגודל הרצוי לכם, בארה"ב למשל נהוג ליצור פינת ישיבה מתחת לאדני חלון רחבים באמצעות כריות רביצה. חשוב להקפיד ולרכוש כריות רביצה במילוי של כותנה דחוסה על מנת שצורת הכרית לא תתעוות וזאת בניגוד למילוי סינתטי אשר גורם מהר מאוד לשינוי צורת הכריות. במידה ותרצו לייצר פינת ישיבה גבוהה מהרגיל, תוכלו לרכוש מזרנים או להקים במת עץ ומעליהם להניח את כריות הרביצה וכך לסגנן לעצמכם פינת ישיבה מקורית, נוחה בעלות מזערית וזאת ביחס לפינת הישיבה הסטנדרטית.כריות רביצה בפינת זולה

פינת זולה היא בין היתר, שם נרדף למקום ישיבה רגוע ונינוח. פינת הזולה מורכבת לרוב מספסל ישיבה העשוי מעץ, מעליו מניחים מזרנים וכמובן גם כריות להשלמת המראה ולא פחות חשוב תחושת הנוחיות והשלווה. כריות הרביצה הן פריט הכרחי להשלמת תחושת ה"שאנטי" והרגיעה של החלל. בזכות שלל הצבעים המגוונים של הבדים העוטפים את כריות הרביצה ניתן לעצב פינת זולה ייחודית אשר תמשיך את הקו העיצובי שבתוך הבית ולחלופין להפוך את החצר או המרפסת, שכידוע מהווים את החדר הנוסף בבית,  לחלל חלומי שכולו מוקדש לרביצה בשקט ושלווה ללגימת כוס הקפה בבוקר, קריאת ספרים מענגת וכמובן גם לאירוח של בני משפחה וחברים. בנוסף, אחד היתרונות הבולטים בהשמת כריות הרביצה בפינות הזולה היא האפשרות להוסיף בקלות מקומות ישיבה זמינים בעת הצורך וכמובן עלותן הנמוכה מאפשרת את גיוון הצבעים בתדירות גבוהה, כך שאף פעם לא ישעמם או ימאס לכם מפינת הזולה הביתית.

כרית גליל

כרית גליל, היא כרית העשויה בצורת גליל ומהווה פריט נוי מקסים ובו זמנית גם פונקציונאלי שכן כרית הגליל משמשת בנקל כמשענת יד, ראש, גב נוחה ולא רק בסלון הביתי אלא גם בפינת הזולה שבמרפסת או בחצר. אחד מהטרנדים העיצוביים השולטים כיום היא יצירת אווירה אקלקטית בתוך הבית ובעיקר בחלל בו אנו מבלים את מרבית זמננו והוא הסלון. באמצעות שילוב מספר גדלים וצורות של כריות, כגון כרית הגליל ניתן לרענן את מראה הספות בפרט והסלון בכלל במינימום של עלות. הקומבינציות הן כמעט אינסופיות ותלויות במצב רוחכם באותו הרגע.

כרית ליוגה

גם אתם לא מתרגלים יוגה באופן קבוע, יכול מאוד להיות שכריות היוגה יעשו לכם חשק. כרית לתרגול יוגה או מדיטציה היא למעשה כרית רביצה גדולה אשר מונחת על הרצפה או הדשא שבחצר ומאפשרת לכם לתרגל כל אומנות שבה אתם דוגלים בקלות ובנוחיות ביתכם.